Nors akmens masės kriauklės pasižymi ilgaamžiškumu, jų paviršiaus priežiūrai taip pat reikia skirti pakankamai dėmesio. Tad jeigu Jūsų namuose stovi būtent tokio tipo praustuvas, turėtumėte žinoti pagrindines su jo valymu susijusias rekomendacijas.                          

Kasdienė priežiūra

Norėdami itin greitai ir paprastai išvalyti šią kriauklę, galite tiesiog panaudoti muilu įtrintą minkštą rankšluostį ar kempinėlę. Svarbiausia po tokio valymo jį kruopščiai nuplauti ir nusausinti, kadangi muile ar kitoje naudojamoje priemonėje esančios medžiagos gali pakenkti praustuvo paviršiui.

Kova su įsisenėjusiomis dėmėmis

Sunkiau pašalinamus ar jau seniau esančius nešvarumus ant akmens masės kriauklės įveiksite naudodami specialią kempinėlę ar šiek tiek stipresnę valymo priemonę. Visgi, valiklį vertėtų rinktis itin atsakingai, kadangi šio tipo praustuvės yra jautrios tam tikroms cheminėms medžiagoms – geriausia, jei tai būtų specialiai akmens masės paviršiams pritaikyta ar universali, tačiau patikimų gamintojų siūloma valymo priemonė. Jos dažniausiai yra efektyvesnės ir sukurtos taip, kad nepažeistų kriauklės paviršiaus. Kovai su kalkėmis taip pat reikėtų naudoti atitinkamą valiklį – jį rasite ir Arsan.lt el. parduotuvėje.

Kalbant apie liaudiškus metodus, dažnai rekomenduojama kriauklės valymui naudoti acto ir sodos mišinį, kurį, sumaišius lygiomis dalimis, kuriam laikui reikėtų palikti ant kriauklės ir tuomet viską švariai nuvalyti. Atkreipkite dėmesį, kad akmens masės kriauklės ypač jautrios rūgščiai, tad tiek rinkdamiesi valiklius, tiek buityje naudojamas priemones, turėtumėte vengti šios medžiagos.

Visgi, norėdami išvengti tokių sudėtingų procedūrų, turėtumėte neleisti dėmėms įsisenėti ir vos tik pastebėję, jas iškart nuvalyti su šiltu vandeniu – tuomet ateityje reikės tik profilaktiškai pasirūpinti kriauklės švara. Reguliariai ją nusausinkite, neleiskite įsigerti muilui ar kitoms medžiagoms ir nepakitusia akmens masės kriauklės išvaizda galėsite džiaugtis ilgus metus.