akmens mases kriaukles
Nors akmens masės kriauklės pasižymi estetika bei patvarumu - jos nėra nesunaikinamos, todėl jų paviršių reguliariai reikėtų prižiūrėti. Tad jeigu jūsų namuose yra būtent tokio tipo praustuvas ar plautuvė, ARSAN profesionalų komanda paruošė akmens masės kriauklės valymo rekomendacijas.    

Kasdienė priežiūra

Muilas ir vandens lašai ilgainiui nusėda ant paviršiaus, todėl po kiekvieno naudojimo nuvalykite akmeninę kriauklę drėgna minkšta šluoste ir gerai nusausinkite - tai ypač svarbu, jei gyvenate vietovėje, kurioje yra kietas vanduo. Taip pat venkite pilti įvairių spalvotų skysčių (vaisių sultis, vyną ar plaukų dažus), nes visų rūšių akmens praustuvai gali nusidažyti. 

Na, o kuo valyti akmens masės kriauklę? Niekada nenaudokite rūgštinių valiklių, nes šie gali pakenkti gaminio paviršiui ir palikti nepageidaujamų dėmių. Verčiau pamėginkite lengvą indų ploviklį, kuris gerai veikia didžiąją dalį akmens masės gaminių.

Vis tik atminkite, kad kiekviena kriauklė gali turėti specifinių valymo būdų ir priemonių, todėl prieš įsigyjant bet kokią vonios įrangą, vertėtų pasiteirauti gamintojo ar tiekėjo, kokia turėtų būti priežiūros rutina ir sekti nurodytas rekomendacijas. 

Kova su įsisenėjusiomis dėmėmis

Sunkiau pašalinamus ar jau seniau esančius nešvarumus ant akmens masės plautuvės ar praustuvo įveiksite naudodami specialią kempinėlę ar šiek tiek stipresnę valymo priemonę. Visgi, valiklį vertėtų rinktis itin atsakingai, kadangi šio tipo praustuvės yra jautrios tam tikroms cheminėms medžiagoms – geriausia, jei tai būtų specialiai akmens masės paviršiams pritaikyta ar universali, tačiau patikimų gamintojų siūloma valymo priemonė. Jos dažniausiai yra efektyvesnės ir sukurtos taip, kad nepažeistų kriauklės paviršiaus. Kovai su kalkėmis taip pat reikėtų naudoti atitinkamą valiklį – jį rasite ir Arsan.lt el. parduotuvėje.

Kalbant apie liaudiškus metodus, dažnai rekomenduojama kriauklės valymui naudoti acto ir sodos mišinį, kurį, sumaišius lygiomis dalimis, kuriam laikui reikėtų palikti ant kriauklės ir tuomet viską švariai nuvalyti. Atkreipkite dėmesį, kad akmens masės kriauklės ypač jautrios rūgščiai, tad tiek rinkdamiesi valiklius, tiek buityje naudojamas priemones, turėtumėte vengti šios medžiagos.

akmens mases kriaukle

Esant dėmėms, tiksliai vykdykite dėmių šalinimo instrukcijas arba kreipkitės į savo pardavėją, kad gautumėte profesionalios pagalbos.

Visgi, norėdami išvengti tokių sudėtingų procedūrų, turėtumėte neleisti dėmėms įsisenėti ir vos tik pastebėjus, jas iškart nuvalyti su šiltu vandeniu – tuomet ateityje reikės tik profilaktiškai pasirūpinti kriauklės švara. Reguliariai ją nusausinkite, neleiskite įsigerti muilui ar kitoms medžiagoms ir nepakitusia akmens masės kriauklės išvaizda galėsite džiaugtis ilgus metus.