Nors klozeto dangtis daugeliui atrodo kaip daug dėmesio nereikalaujantis pirkinys, jų įvairovė priverčia pagalvoti, ar tikrai apsvarstėme visas įmanomas galimybes. Vienas iš tokių ne visiems žinomų variantų yra unitazo dangtis su lėto nusileidimo mechanizmu (dar kitaip vadinamas „soft-close“) – jei iki šiol jo neteko išbandyti, kviečiame susipažinti su pagrindiniais šio gaminio privalumais.

Minimalus triukšmas

„Soft close“ mechanizmą turintis tualeto dangtis visuomet švelniai pasiekia unitazo sėdynę – lyginant su standartiniais modeliais, papildomo triukšmo praktiškai nesigirdi. Toks variantas puikiai tinka mažus vaikus auginantiems tėvams, kadangi jiems dažniausiai sunkiai sekasi nuleisti dangtį stipriai jo nepaleidžiant. Lėtai nusileidžiantis klozeto dangtis pravers ir tuomet, jeigu namiškiai nakties metu dažnai lankosi tualete, o kambarių garso izoliacija nėra ypatingai gera – tokiu atveju patenkintos liks abi pusės.

Paprastesnė priežiūra

Nors gali pasirodyti, kad tai niekaip nesusiję, iš tiesų lėto nusileidimo funkciją turintys, naujesnės kartos klozetų dangčiai lengviau nusiima – numontavus juos, valymo darbai tampa kur kas paprastesni. Atkreipkite dėmesį, jog jeigu unitazo dangtis (lėtai nusileidžiantis ar įprastas standartinis) yra pagamintas iš bakterijoms atsparaus plastiko, jį apskritai teks valyti gerokai rečiau.

Saugesnis naudojimas

Lėtai nusileidžiantis unitazo dangtis leis apsaugoti mažuosius šeimos narius nuo susižalojimų rizikos – praktiškai neįmanoma, kad leidžiantis jam, vaikai galėtų prisispausti pirštus. Be to, tokie tualeto dangčiai užtikrins ir paties klozeto ilgaamžiškumą. Jei nuolat stipriai paleistumėte dangtį, galiausiai neapsieitumėte be pasekmių, o šiuo atveju lėtas uždarymas padeda sugerti smūgį ir taip apsaugo tualetą nuo išorinių pažeidimų.

Nesudėtingas montavimas

Jei Jums bus reikalingas naujas tualetas, labai didelė tikimybė, jog prie jo iš karto bus sumontuotas ir lėtai besileidžiantis unitazo dangtis. Tačiau net ir tuomet, jeigu šią detalę tvirtinsite prie jau naudojamo unitazo, montavimo darbai nebus sunkiai įveikiami. Teigiama, kad šį darbą gali atlikti kiekvienas pradedantysis – šis klozeto bakelio dangtis ne tik lengvai nusiima, bet ir užsideda.

Platus pasirinkimas

Nusprendus, kad naujasis klozeto dangtis bus lėtai nusileidžiantis, galėsite rinktis iš įvairių dydžių ir formų gaminių, kuriuos lengvai pritaikysite prie bet kokio unitazo. Nors gali pasirodyti, kad toks klozeto dangtis kaina turėtų būti brangesnis nei standartiniai modeliai, tokių išvadų daryti nereikėtų. Yra kur kas daugiau veiksnių, lemiančių galutinę šių gaminių vertę, todėl pirmiausia reikėtų susipažinti su šių prekių asortimentu – platų jų pasirinkimą siūlo Arsan.lt parduotuvė.

Įvertinus visus privalumus galima teigti, jog „soft close“ mechanizmą turintis WC dangtis užtikrins kasdienį komfortą, todėl toks gaminys puikiai tiks kiekvienam, svajojančiam apie jaukų ir patogų vonios kambarį. Jei būtent toks ir yra Jūsų siekis, lėtai nusileidžiantis unitazo bakelio dangtis Jūsų neapvils!