Vonios kambario remontą pradedame planuoti iš anksto, todėl jau dabar pravartu pasidomėti, kas bus madinga ateinančiais metais. Nors vonios dizainas dažniausiai ilgus metus išlieka toks pats, išbandę keletą idėjų, galime jį adaptuoti pagal vyraujančias tendencijas. Kokios idėjos bus sveikintinos 2019 metais?

Dominuosiantys interjero sprendimai

Vandens zona. Vis dažniau nusprendžiama vonios kambaryje įrengti ir vonią, ir dušo kabiną, abu šiuos įrenginius montuojant vienoje zonoje. Tai lyg atskiras kambarys, kuriame yra atskira dušo sistema ir šalimais pastatyta vonia – kadangi iš karto sumontuojamas vandens nuolydis, nebereikia jaudintis dėl pratekėjimo.

Net ir tuomet, jei patalpa nėra itin didelė, vonios interjeras atrodo erdvesnis – juk tikrai ne kiekvienas turi galimybę vonios kambaryje įtalpinti abu šiuos įrenginius. Tačiau jei kruopščiai skaičiuosite ir matuosite, lengvai pavyks įgyvendinti šią idėją.

Mažiau spintelių. Priešingai nei įprastai, ateinančiais metais siūloma sumažinti vonioje laikomų daiktų kiekį, paliekant tik tai, kas svarbu ir iš tiesų reikalinga. Tai reiškia, jog vonios spintelių kiekis taip pat turėtų būti mažesnis – kaip alternatyvos naudojamos dailios ir kompaktiškos dušo lentynėlės ir vonios kabliukai, pritaikomi tiek rankšluosčiams, tiek kitiems pakabinamiems reikmenims.

Tačiau tai nereiškia, jog šių baldų reikėtų visiškai atsisakyti – norint užtikrinti tvarką ir komfortą, vertėtų sumontuoti bent kelias vonios spinteles.

Technologijų įtaka. Šiuolaikinės technologijos palietė ir vonios kambarį, todėl nenuostabu, jog šioje patalpoje atsiranda vis patogesnių ir įmantresnių sprendimų. Pageidaujantiems paprastesnių variantų, tiks vonios veidrodžiai su LED apšvietimu, o jei norite labiau prisiliesti prie unikalių idėjų, išbandykite duše montuojamą garsiakalbį, leisiantį maudynių metu klausytis mėgstamos muzikos.

Prie šių sprendimų galima pridėti ir masažines dušo kabinas ar vonias – panašu, jog ateinančiais metais įsivyraus ne tik išmanios, bet ir maksimalų komfortą užtikrinančios vonios dizaino idėjos!

Nesibaigiantys kontrastai. Daugiau nei kelerius metus dominuojanti tendencija ir kitąmet neišeis iš mados, todėl norėdami sukurti gyvybingą vonios kambario aplinką, drąsiai galite derinti skirtingas medžiagas, formas ar spalvas. Visgi, persistengti šiuo atveju nederėtų – žavingiausiai vonios kambarys atrodys tuomet, jei pavyks išlaikyti subtilų balansą.

Madingi stiliai

Atpalaiduojanti prabanga. Jau dabar vonios kambarys yra ne tik kasdienių procedūrų, bet ir mūsų atsipalaidavimo vieta, todėl šiais metais siūloma dar labiau išplėtoti šią idėją. Didelės, nestandartinės ar laisvai pastatomos vonios, erdvios dušo kabinos, dvigubi vonios praustuvai, daug laisvos erdvės...

Taip, visiems šiems sprendimams prireiks nemažai vietos, tačiau jei negalite pasigirti itin dideliu vonios kambariu, vis vien galėsite išplėtoti ištaigingą interjerą. Tuomet vertėtų rinktis optiškai erdvę didinančius įrenginius ir prabanga alsuojančius sprendimus – taip net ir mažos vonios interjeras atrodys elegantiškas ir žavus!

Kompaktiškas minimalizmas. Tai tarsi priešingybė prieš tai minėtam stiliui – šiuo atveju mažesnėje patalpoje stengiamasi sumaniai įkomponuoti kaip įmanoma daugiau reikalingų baldų ir įrenginių, tuo pačiu išlaikant tvarkingą patalpos atmosferą.

Jei Jūsų vonios kambarys nėra didelis ir labiau nei prabangą vertinate praktiškumą, turėtumėte pirmenybę teikti kompaktiškiems gaminiams. Pakabinamos spintelės, tualetai ar pastatomi praustuvai sėkmingai atliks pagrindinę savo funkciją ir vizualiai leis kiek praplėsti erdvę, todėl net ir itin nedidelėje patalpoje galėsite jaustis patogiai.

Populiarusis modernizmas. Šio stiliaus pristatinėti nebereikia, tačiau svarbu paminėti, jog ir ateinančiais metais nesuklysite jį puoselėdami savo vonios kambaryje. Visgi, tam, kad griežtesnės linijos ir vientisa spalvų schema neužgožtų šios patalpos jaukumo, patartina į interjerą įtraukti ir kelias įdomesnes formas ar ryškesnius atspalvius – tokiems eksperimentams ypač tinka vonios kambario aksesuarai. Juos bet kada galėsite pakeisti naujais, taip koreguodami ir vyraujantį šios patalpos stilių.

Žavesiu spinduliuojantis vintažas. Šis dizainas vonios kambariui suteikia savitą atmosferą, tad jei vertinate originalias idėjas, ateinančiais metais nesuklysite įtraukdami bent kelis retro ar vintage stiliaus gaminius. Žavingomis svirtelėmis ir išpuoselėtais linkiais žavintys vonios maišytuvai ar vonios baldų komplektai – tai tik keletas šio stiliaus gerbėjams patiksiančių prekių, tačiau šiek tiek paieškoję, Arsan.lt el. parduotuvės asortimente jų surasite gerokai daugiau.

Populiariausios medžiagos

Mediena ir jos imitacijos. Tai bene populiariausia ateinančių metų apdailos medžiaga, leidžianti sukurti itin jaukų, raminantį vonios kambario interjerą. Ieškantiems šiek tiek pigesnių sprendimų nei natūralus medis, patartina rinktis jo imitacijas, kurios taip pat leis išplėtoti ramybe alsuojančią atmosferą. Tai gali būti vonios baldų komplektai, spintelės, lentynėlės ir kiti panašūs gaminiai, kurie tikrai suras savo vietą bet kokio stiliaus vonios kambaryje.

Marmuras. Ši prabangą ir ilgaamžiškumą užtikrinanti medžiaga dažnai naudojama vonios aksesuarų gamybai: tokie WC šepečiai, stiklinės, muilinės ar skysto muilo dozatoriai stebina unikalia išvaizda ir praktiškai visuomet tampa šios patalpos akcentu. Ketinantiems sekti ateinančių metų tendencijas, vertėtų pasirūpinti bent keliais tokiais vonios reikmenimis – jei visus juos suderinsite tarpusavyje, pavyks išlaikyti vientisą kambario interjerą.

Keramika. Ši medžiaga iki šiol dominavo daugelyje vonios kambarių, tad ir šiemet didesnių pokyčių nenusimato – tikėtina, jog tokia tendencija išliks dar ne vienerius metus. Santechninės keramikos gaminiai žavi prieinama kaina ir stilių bei formų įvairove, todėl net jei nuspręsite atlikti kapitalinį vonios remontą, lengvai surasite ne vieną įrenginį, tiksiantį prie bet kokio puoselėjamo interjero.

Galima teigti, jog itin didelių pokyčių vonios kambario interjere kitais metais nesulauksime, todėl ir toliau galima puoselėti tokią aplinką, kurioje jaučiamės geriausiai. Visgi, jei norisi naujovių, vertėtų išbandyti šias idėjas – tuomet būsite tikri, jog bent kelis metus vonios kambarys išliks madingas.