Nusprendus vonios kambaryje montuoti vonią, dar teks apgalvoti daugybę kitų aspektų, tarp kurių minimas ir šių įrenginių tipas. Vonias galima skirstyti pagal gamyboje naudojamas medžiagas bei jų formas, tad jei atidžiau susipažinsite su ryškiausiomis savybėmis, kur kas lengviau apsispręsite, kuris variantas geriausiai atitinka Jūsų lūkesčius ir galimybes.

Formos

Stačiakampės vonios. Tai klasikinis vonių tipas, ypač tinkamas komfortiškam maudymuisi net ir tuomet, kai vonios patalpa yra mažesnė. Tokią vonią lengvai įtalpinsite kampe – tuomet liks pakankamai vietos ir visai kitai reikalingai įrangai. Be to, ant lygaus jos krašto galėsite pritvirtinti ir dušo sienelę, tad toks variantas patiks ir tiems, kurie niekaip neapsisprendžia tarp šių dviejų įrenginių.

Dėl prieinamos kainos, stačiakampės vonios šiuo metu yra vienos populiariausių – atsižvelgdami į tokią paklausą, gamintojai nuolat siūlo naujus, įvairių formų ir dydžių sprendimus, kuriuos galėsite pritaikyti ir didesniems vonios kambariams. Tad jeigu vertinate komfortą ir universalumą, klasikinė vonios įranga turėtų pateisinti Jūsų lūkesčius.

Kampinės, asimetrinės vonios. Išskirtinai kambario kampams skirtas vonių tipas leidžia visapusiškai išnaudoti kiekvieną patalpos centimetrą, todėl ypač tinka tiems, kuriems vietą tenka taupyti. Be to, tokio dizaino gaminiai dažniausiai turi pakankamai platų kraštą – ant jo ypač patogu susidėti visas reikalingas vonios priemones.

Visgi, klaidinga manyti, kad kampinės vonios yra skirtos tik mažoms erdvėms – šiuo metu vis daugiau dėmesio susilaukia didesni, dviem žmonėms skirti įrenginiai. Toks variantas suteikia dar daugiau komforto maudynių metu ir tuo pačiu leidžia sukurti itin prabangiai atrodantį vonios kambario stilių. Tačiau jei nuspręsite pasirinkti tokio tipo vonią, turėtumėte būti atidūs – jos dažniausiai yra pritaikytos tam tikrai pusei, todėl iš anksto teks apsispręsti, kurioje vietoje ją montuosite.

Laisvai pastatomos vonios. Šis vonių tipas išsiskiria unikalia išvaizda ir dėl simetriško dizaino gali būti montuojamos bet kurioje patalpos vietoje, tačiau dažniausiai jas įprasta matyti centre. Unikalus jų stilius paverčia šias vonias kambario akcentu, todėl jas rekomenduojama rinktis tiems, kurie nori sukurti šiuolaikišką ir modernų interjerą. Kaip privalumas išskiriamas ir šių vonių valymas, tačiau turėtumėte atsižvelgti į tai, jog jei montuosite ją arčiau sienos, vieną kraštą pasiekti bus šiek tiek sunkiau.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, jog laisvai pastatomoms vonioms reikia kiek daugiau vietos, tad nesuklysite jas pasirinkę didesniame vonios kambaryje. Jų kraštai – pakankamai siauri, todėl teks apgalvoti, kur galėsite susidėti visus vonios reikmenis, tačiau jei pavyks išspręsti šį klausimą, tikrai liksite patenkinti aukšta jų kokybe ir ypač žaviai atrodančiu vonios kambario stiliumi.

Nestandartinės vonios. Nusprendus paįvairinti vonios kambario išvaizdą įmantresniais sprendimais, galima išbandyti ne vieną skirtingą variantą. Tarp nestandartinių modelių Arsan.lt asortimente rasite itin didelių, prabangiai atrodančių vonių – jos labiausiai tinka tiems, kurie ieško itin komfortiškų sprendimų erdviam vonios kambariui.

Itin daug dėmesio susilaukia ir šešiakampės bei ovalios įleidžiamos vonios – jos dažniausiai būna pakankamai gilios, todėl puikiai tinka tiems, kurie atpalaiduojančioms vonioms procedūros mėgsta ir gali skirti daugiau laiko. Nors pritaikyti tokį įrenginį nėra labai paprasta, visgi, pasirinkus tokį variantą, galėsite sukurti išskirtinai jaukią ir patogią vonios aplinką.

Medžiagos

Akmens masės vonios. Nors šio tipo vonios dažniausiai kainuoja kiek daugiau, jos taip pat išsiskiria itin aukšta kokybe bei patvarumu. Jų paviršius nepaveikus įbrėžimams, įskilimams ir cheminėms medžiagoms, o atsiradusius pažeidimus galima itin lengvai pašalinti. Jei pirmenybę teikiate komfortui, šios vonios Jums tikrai patiks: nesigirdi į jas leidžiamo vandens triukšmo, temperatūra ilgą laiką išlieka stabili, o švelnus paviršius leidžia maksimaliai atsipalaiduoti. Žinoma, visus šiuos privalumus pastebėsite tik tuomet, jei mėgstate kiek ilgesnes maudymosi procedūras.

Akmens masės vonios džiugina dydžių, vonios spalvų bei formų įvairove, todėl jas lengvai pritaikysite prie bet kokio vonios kambario interjero. Visgi, pravartu atkreipti dėmesį į tai, jog šio tipo vonios yra pakankamai sunkios, tad turėtumėte iš anksto pagalvoti, kur kas montuosite.

Akrilinės vonios. Šios vonios taip pat pasižymi komfortą užtikrinančiomis savybėmis – gali ilgai išlaikyti šiltą vandenį ir leidžia išvengti nemalonių garsų jį leidžiant. Jų priežiūrai neteks skirti daug dėmesio, tačiau turėtumėte atsižvelgti į tai, jog paviršius yra mažiau atsparus kenksmingoms medžiagoms ir aštriems augintinių nagučiams. Visgi, jų kaina taip pat yra mažesnė nei akmens masės vonių, tad jeigu šis aspektas yra Jūsų prioritetas, vertėtų pagalvoti apie akrilinę vonią.

Pats akrilas nėra itin kietas, tačiau šis aspektas turi ir pliusų, ir minusų: dėl jo lankstumo galima išbandyti pačias įvairiausias vonių formas, tačiau kaip ir minėta, paviršiaus atsparumas taip pat yra kiek menkesnis. Tačiau jei rinksitės kokybiškas, iš storesnio medžiagos sluoksnio pagamintas akrilines vonias, pavyks išvengti bet kokių nesklandumų.

Plieninės vonios. Šis vonių tipas visiems atpažįstamas dėl atsparumo ir ilgų tarnavimo metų – tokių įrenginių nepaveiks nei įbrėžimai, nei cheminės medžiagos. Taip pat vertinamas ir švelnus, greit įšylantis jų paviršius, lengvai atliekami montavimo darbai bei daugeliui ypač aktuali nedidelė kaina.

Visgi, trūkumų sąrašas šiuo atveju taip pat kiek didesnis: tikėtina, jog maloni temperatūra plieninėje vonioje išsilaikys kiek trumpiau, o atsipalaiduoti neleis „barškančio“ vandens garsai. Tačiau jei ilgoms maudynėms dažniausiai pritrūksta laiko, šie trūkumai tikrai netrukdys mėgautis patvarumu ir kitais minėtais privalumais.

Nauji sprendimai. Gamintojai nuolat ieško naujų būdų, kaip patenkinti vartotojų poreikius, todėl vonių gamybai dažnai pasitelkiamos naujos, iki šiol mažai žinomos medžiagos. Vienas iš tokių variantų yra Silkstone – elegantiškai atrodanti medžiaga, kuri vienu metu gali nustebinti ir tvirtumu, ir švelnumu. Šis vonios tipas džiugins patvarumu, atsparumu ir paprasta priežiūra, tad jeigu norisi išbandyti šį tą naujo, tikrai vertėtų pagalvoti apie tokį variantą. Panašiomis savybėmis ir ypatingu tvirtumu pasižymi ir Quaryl medžiaga – tai kvarcinio smėlio ir akrilo mišinys, maudynių metu užtikrinantis maksimalų komfortą.

Praktiškai visų formų vonios gali būti gaminamos iš populiariausių medžiagų, tad derindami šiuos du aspektus tarpusavyje, išsirinksite vonią, kuri tiks ne tik Jūsų vonios kambariui, bet ir puikiai atitiks visus Jus maudymosi įpročius. Įvertinkite vonios kambario dydį, pagalvokite, kokioms vonios savybėms teikiate pirmenybę ir atkreipkite dėmesį į patikimų gamintojų siūlomus variantus – tuomet tikrai pavyks atrasti tinkamiausią variantą.