Tualetas yra vienas iš svarbiausių santechnikos įrenginių: nesvarbu, ar surasite jam vietos vonioje, ar įrengsite atskirą patalpą, be klozeto tikrai nepavyks išsiversti. Nusprendus atnaujinti šį gaminį, tenka apžiūrėti itin gausų asortimentą jei iki šiol nėra tekę susidurti su šios santechnikos pasirinkimu, sprendimas gali būti pakankamai sudėtingas. Tačiau jei iš arčiau susipažinsite su tualetų tipais ir dizaino galimybėmis, apsispręsite kur kas paprasčiau!

Tualetų tipai

Nuo pasirinkto tualeto tipo iš esmės priklauso pagrindinės jų savybės, todėl nesuklysime pasakydami, jog svarstant, kurie klozetai namams tiktų labiausiai, reikėtų pradėti būtent nuo šio aspekto.

Pastatomi klozetai

Įprastai pastatomi unitazai lyginami su pakabinamais  tuomet išskiriami tokie pranašumai kaip mažesnė kaina bei paprastesnis montavimas ir minimi tokie trūkumai kaip sudėtingesnė priežiūra ir daugiau vietos reikalaujantis dizainas. Visgi, iš tiesų teisingiausia būtų šį tipą išskaidyti į dvi skirtingas rūšis  tai vientisi ir iš dviejų dalių (klozeto ir bakelio) sudaryti unitazai. Abu šie porūšiai taip pat turi ir trūkumų, ir privalumų.

Vientisi WC

Kaip galima suprasti iš pavadinimo, visi šie klozetai iš karto yra sujungti tarpusavyje, todėl unitazo montavimas tampa kur kas paprastesnis  juk reikia pasirūpinti tik viena detale! Dėl tokio dizaino, juos lengva valyti, todėl priežiūrai tikrai netenka skirti daug dėmesio. Nors tai nėra pigiausi klozetai, jų kaina yra prieinama kiekvienam, vertinančiam praktiškumą ir patikimumą.

Tokia konstrukcija neužima daug erdvės (jei lyginsime ją ne su pakabinamais, bet su dviejų dalių unitazais), todėl tokį WC galima įmontuoti ir mažesniame vonios kambaryje. Dažnai teigiama, kad šie tualetai yra patvaresni ir kiek žemesni, tačiau šios savybės labiau priklauso ne nuo unitazo tipo, o nuo konkretaus jo modelio.

Tiesa, vertėtų pastebėti, jog jei perkate tualetą su iš karto sumontuotu bakeliu, tai dar nereiškia, jog jis yra vienos dalies. Atkreipkite dėmesį, jog šio tipo unitazuose bakelis negali būti išmontuojamas  gedimo atveju tai pakankamai didelis trūkumas.

Dviejų dalių unitazai

Nesuklysime pasakę, jog šiuo metu tai patys populiariausi pastatomi klozetai, kurie stovi daugelio iš mūsų namuose. Tokį WC sudaro unitazo puodas ir bakelis, kuriuos galima įsigyti tiek rinkinyje, tiek ir atskirai. Didžiausias privalumas (ypač lyginant su vientisais tualetais) yra tas, jog prireikus, bakelį visuomet galėsite pakeisti nauju.

Žinoma, tokio modelio montavimas ir priežiūra yra kiek sudėtingesni, tačiau šiuos trūkumus atperka pakankamai ilga tarnavimo trukmė ir nesudėtingas, daug lėšų nereikalaujantis remontas. Tokio klozeto kaina neretai yra kiek mažesnė nei pakabinamų WC, todėl pasirinkus tokį sprendimą, neteks plačiai atverti piniginės. Gausų pastatomų unitazų asortimentą rasite Arsan.lt parduotuvėje.

Pakabinami tualetai

Šiais laikais pakabinami klozetai su rėmu susilaukia vis daugiau pirkėjų dėmesio  šio tipo WC leidžia sukurti itin estetiškai atrodančią vonios kambario aplinką. Ir viskas tik dėl to, jog pakabinamas WC, kaip ir diktuoja pavadinamas, yra atkeliamas nuo žemės, o jo bakelis paslepiamas sienoje. Dėl šios priežasties pakabinamo klozeto montavimas tampa kiek sudėtingesnis, tačiau rezultatai dažniausiai atperka visus vargus.

Dėl kompaktiško dydžio pakabinamas tualetas ypač rekomenduotinas mažiems vonios kambariams, tačiau nesuklysite jį pritaikę ir didesnei erdvei. Tokio tipo unitazai džiugina ir paprasta priežiūra, todėl turėtų patikti tiems, kurie stengiasi kaip įmanoma efektyviau atlikti visus buities darbus.

Tiesa, bent jau kol kas pakabinamas klozetas kaina lenkia pastatomus įrenginius, tačiau to nebūtų galima pavadinti dideliu trūkumu: paieškojus akcijų ir išpardavimų, šiuos santechnikos gaminius tikrai pavyks įsigyti prieinamomis sąlygomis.

Tualeto dizaino galimybės

Pasirinkus tinkamiausią tualeto tipą, pats metas pagalvoti ir apie jo stilių. Nors retas kuris pasakytų, jog pastatomas ar pakabinamas tualetas yra svarbi interjero detalė, kaip ir bet kuris kitas vonios kambaryje esantis elementas, jis taip pat įsilieja į bendrą puoselėjamą aplinką. Be to, kai kurie stilistiniai sprendimai gali nulemti ir mūsų komfortą, tačiau apie viską pakalbėkime iš eilės.

Spalvos

Baltas montuojamas klozetas yra nesenstanti stiliaus klasika, kuri puikiai dera bet kokio stiliaus vonios kambaryje. Visgi, tie, kurie šioje patalpoje siekia sukurti unikalų stilių, dažnai atkreipia dėmesį į įdomesnius, intriguojančius sprendimus. Vienas iš jų yra juodas klozetas  nors stilistiškai jis pakankamai reiklus, kuriant prabangų ar tiesiog kiek tamsesnį interjerą, tokį variantą pritaikyti tikrai nebus sunku.

Visgi, ieškantiems daugiau įdomesnių atspalvių, neretai tenka nusivilti, kadangi baltas ar juodas unitazas yra vieni dažniausiai sutinkamų variantų, o kitokių sprendimų tektų gerai paieškoti. Tačiau jei iš tiesų norite pagyvinti šį santechnikos įrenginį, nebūtina nuleisti rankų: tai padaryti leis unitazo dangčiai. Apžiūrėję šių prekių asortimentą, turėsite galimybę susipažinti su kur kas platesne spalvų ir stilių įvairove, todėl šią nedidelę detalę galėsite paversti nors ir pačiu ryškiausiu vonios interjero akcentu!

Dubens formos

Nesuklysime teigdami, jog retas kuris atkreipia dėmesį į šią unitazo detalę  juk rinkdamiesi tualetą, svarstome dėl tipo, dydžio ar spalvos, tačiau tikrai ne dėl puodo formos. Visgi, jei atsižvelgsite į šią savybę, maloniai nustebsite: pasirodo, jog būtent nuo jos priklauso mūsų komfortas ir tam tikros unitazų savybės. Kokias klozetų dubens formas galima aptikti dažniausiai?

Pailgas. Šio tipo dubenys yra keliais centimetrais ilgesni negu apvalūs  jie labai primena ovalo formą. Keli papildomi centimetrai sukuria daugiau erdvės, todėl tualeto sėdynė tampa kur kas patogesnė. Tokie unitazai pakankamai dažnai sutinkami gyvenamuosiuose namuose  galbūt ir Jūs dabar naudojate būtent tokį įrenginį?

„Sutrumpintas“ pailgas. Jei Jums patinka pailgų formų suteikiamas komfortas, tačiau norite sutaupyti šiek tiek vietos, šis sutrumpintas (dar kitaip vadinamas kompaktiškuoju) ovalus klozeto indas bus vienas geriausių pasirinkimų. Jo forma primena apvalios ir pailgos derinį  paprastai tai daroma sumažinant rezervuaro dydį ar tiesiog paslepiant jį sienoje. Todėl ši forma ypač dažnai sutinkama pakabinamuose unitazuose.

Apvalus. Dar kitaip žinoma kaip standartinė, ši forma ypač mėgstama mažesniuose vonios kambariuose, kadangi dėl trumpesnio dubens dydžio, pačiam unitazui reikia kur kas mažiau erdvės. Nors šie tualeto indai neužtikrina tokio komforto, kokį gali pasiūlyti pailga forma, vertėtų nepamiršti, jog šis aspektas iš esmės yra įpročio reikalas. Tai reiškia, jog jei iki šiol į tai nekreipėte dėmesio, vargu, ar didelį skirtumą pajusite ir dabar.

Apsvarstę visus šiuos aspektus, turėtumėte nesunkiai apsispręsti, koks unitazas Jūsų namams tiktų geriausiai. Nepamirškite atsižvelgti ir į prekinį ženklą, gamybos medžiagas bei tikslesnius šių santechnikos įrenginių išmatavimus  kuo daugiau aspektų apgalvosite, tuo didesnė tikimybė, kad naujasis klozetas atitiks visus Jūsų poreikius ir patikimai tarnaus ilgus metus!