Nors įprastai kalbame apie vonios kambario stilius ar jame esančių įrenginių tipus, retai kada susimąstome apie pačios patalpos tipą. Atkreipiant dėmesį į jį, galima lengviau apsispręsti dėl įrangos išdėstymo ir paprasčiau nutarti, kokio dydžio vonios baldai ar prietaisai geriausiai tinka šiai erdvei. Tad šį kartą aptarsime pagrindinius vonios kambarių tipus – ar galite tarp jų atpažinti savąjį?

Vonios kambario tipai

Didingas vonios kambarys. Kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, šis kambarys yra itin erdvus ir prabangus. Tokio tipo patalpos dažnai yra apjungiamos su miegamaisiais, tačiau mūsų šalyje toks sprendimas nėra itin populiarus – vonios kambariui tiesiog paskiriama gerokai daugiau vietos.

Ši erdvė tarsi įpareigoja rinktis kiek prašmatnesnius, didesnį komfortą užtikrinančius įrenginius, todėl tokiame kambaryje visuomet rasime prabanga alsuojančių sprendimų. Dvigubi praustuvai, masažinės vonios ar dušo kabinos – tai tik keletas įrenginių, kurie šiame vonios kambaryje yra tiesiog privalomi!

„Pilnas“ vonios kambarys. Tai vienas populiariausių vonios kambario tipų, kurį ypač mėgsta gyvenantys didesnėse šeimose. Patalpa yra ganėtinai didelė, jog joje pavyktų sutalpinti visus pagrindinius įrenginius: vonios spinteles, kriauklę, veidrodį, tualetą, dušo kabiną ar net vonią.

Tokio tipo kambaryje vietoj prabangių sprendimų dažniausiai pasirenkami praktiškesni: taip patalpą pavyksta pritaikyti visų šeimos narių poreikiams. Be to, sutaupius vietos kai kuriose zonose, galima išplėsti kambario funkcionalumą ir, pavyzdžiui, įmontuoti dvi kriaukles – tuomet rytais eilės prie vonios kambario ženkliai sumažės.

Trijų ketvirčių vonios kambarys. Taip vadinama gan nedidelė, tačiau pakankamai talpi vonios erdvė, kurioje vietos tikrai suras unitazas, praustuvas, dušo kabina ir bent viena vonios lentyna. Šeimos vonios kambariu tokios patalpos nepavadintume, tačiau jos pilnai užtektų vienam asmeniui ar porai.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, jog turint tokią nedidelę patalpą, reikia itin atsakingai rinktis visų gaminių išmatavimus. Sumaniai išdėliojus visus reikalingiausius įrenginius, liks užtektinai vietos patogiam praėjimui, o galbūt netgi galėsite vietoj dušo kabinos paieškoti mažos vonios!

Pasipudravimo/pusinis vonios kambarys. Kaip jau tikriausiai supratote, tokio tipo kambaryje daug vonios įrangos neišvysime. Šioje patalpoje dažniausiai montuojamas tualetas, praustuvė ir veidrodis voniai, todėl jai nereikia paskirti daug namų vietos. Tokia erdvė dažniausiai paskiriama svečiams arba yra naudojama kaip antra (o galbūt ir vienintelė) tualeto zona.

Privalumas tas, jog papildomai nereikia užsukti į vonios kambarį – šioje erdvėje yra viskas, ko Jums ar svečiams gali prireikti. Jei lieka tuščios vietos, galima šiek tiek paimprovizuoti pastatant kelias lentynėles ar spintelę, tačiau tai tikrai nėra būtina.

Dušo kambarys. Taip, tokio tipo kambaryje stovi tik dušo kabina, o šalia jos kartais pastatomas ir kompaktiškas praustuvas. Ši erdvė pagrindinio vonios kambario tikrai neatstoja, tačiau praverčia tuomet, kai vienas šeimos narys daug laiko praleidžia prie veidrodžio, o kitas nori atlikti rytines ar vakarines prausimosi procedūras. Mūsų šalyje tokio tipo kambarys nėra dažnai sutinkamas, tačiau jei turite galimybių ir vertinate komfortą, vertėtų apsvarstyti tokį variantą.

Atskiri vonios ir tualeto kambariai. Tokį kambario modelį vis dar dažnai sutinkame senos statybos daugiabučiuose. Vienoje erdvėje tuomet montuojamas tik pats unitazas, o pačiame vonios kambaryje statomi visi likę baldai ir įrenginiai. Šis variantas patogus tik iš dalies, kadangi po apsilankymo WC, vis vien norėsis užeiti į vonios kambarį. Tačiau jei turite galimybę patys pasirinkti šių erdvių išplanavimą, tualeto zoną pravartu įsirengti kaip „pasipudravimo“ kambarį – tuomet ši patalpa bus kur kas funkcionalesnė.

Vonios kambario išdėstymo patarimai

Vonios kambario galimybės ir komfortas priklausys ne tik nuo šios patalpos tipo, bet ir nuo to, kaip išdėstysite ir išplėtosite šią erdvę. Tam, kad išvengtumėte esminių klaidų, siūlome vadovautis šiais patarimais.

Pirmiausia atsižvelkite į kambario išplanavimą. Kad ir kaip to norėtume, kartais ne visos mūsų svajonės gali pavirsti realybe – ypač dažnai taip nutinka tuomet, jei reikia atrestauruoti seną vonios kambarį. Todėl pirmiausia turėtumėte atidžiau apžiūrėti, kuriose vietose yra įrengti sanitariniai mazgai ar rozetės bei pasidomėti, kokios yra jų perkėlimo galimybės. Pagalvokite apie papildomas pertvaras, apžiūrėkite nišas – visa ši informacija turės įtakos tolimesniems Jūsų pasirinkimams, todėl nesuklysite, jeigu kai kuriuos „namų darbus“ atliksite iš anksto.

Įvertinkite erdvės dydį. Nors šiais laikais galima atrasti ne vieną gudrybę ar alternatyvą, tikriausiai sutiksite, jog nebūtų labai racionalu mažai patalpai ieškoti itin didelės, komfortiškos vonios. Tas pats liečia ir bet kuriuos kitus šioje patalpoje naudojamus įrenginius, todėl siekiant maksimaliai išnaudoti turimą vietą, teks nemažai laiko paskirti skaičiavimams. Nors tai pareikalaus šiek tiek laiko, galutinis rezultatas atpirks bet kokius Jūsų vargus: juk vonios kambario išplanavimą kuriate ilgam laikui! Daug įvairių dydžių vonios baldų ir įrenginių siūlo Arsan.lt el. parduotuvė.

Pagalvokite apie funkcionalumą. Šis aspektas ypatingai svarbus turintiems nedidelius vonios kambarius, tačiau iš esmės pravers kiekvienam, norinčiam, kad ši patalpa atitiktų visus lūkesčius. Todėl prieš rinkdamiesi visus šiame kambaryje stovėsiančius gaminius, turėtumėte įsivardinti savo poreikius: nuo to, ar į vonią dažniausiai užsukate tik trumpam, ar mėgstate ilgesnius atpalaiduojančius ritualus, priklausys ir Jūsų pasirinkimai.

Labai svarbu, jog kiekvienas kambaryje esantis daiktas atliktų Jums realią naudą teikiančią funkciją. Jei vonia dalinatės drauge su antrąja puse, galbūt naudinga bus dviguba kriauklė, o jeigu be galo vertinate atpalaiduojančias procedūras, gal reikėtų paieškoti masažinės vonios? Šiuos atsakymus teks surasti Jums patiems!

Pasiskirstykite prioritetus. Kai kurie poreikiai gali nesutapti su galimybėmis – tokiais atvejais teks ieškoti kompromisų ir nusistatyti aiškius prioritetus. Tačiau turėtumėte nepamiršti, jog šiais laikais vonios įrangos asortimentas yra ypatingai platus, todėl jame atrasite pačių įvairiausių alternatyvių sprendimų.

Pavyzdžiui, jei mėgstate vonios procedūras, tačiau Jūsų namuose nėra vietos net ir labai nedideliam įrenginiui, Jums tiks dušo kabinos su giliu padėklu: nors jausmas nebus visiškai toks pats, maudynių metu tikrai netruks komforto! Tokių sprendimų yra ir daugiau, tačiau svarbu, kad tiksliai žinotumėte, ko norite Jūs patys.

Nepamirškite stilistikos. Pasirinkę atitinkamus interjero atspalvius, sukursite pageidaujamą atmosferą ir suteiksite kambariui unikalumo – tai viena iš priežasčių, kodėl šios erdvės stiliui reikėtų skirti pakankamai dėmesio. Antroji priežastis pradžiugins dar labiau: spalvų pagalba galima vizualiai pakeisti šio kambario išvaizdą. Tikriausiai jau žinote, kad naudojant šviesius tonus, maža patalpa tampa didesnė ir jaukesnė – nepamirškite to įrenginėdami ir savuosius namus. Nenustebinsime pasakydami, kad šiuo atveju svarbiausias yra balansas: kambaryje jauku bus tik tuomet, kai visi vonios aksesuarai, baldai ir įrenginiai preciziškai derės tarpusavyje!

Atkreipę dėmesį į visus šiuos patarimus, sukursite ir patogų, ir stilingą vonios kambarį, nepriklausomai nuo to, kuriam iš išvardintų tipų galėtumėte jį priskirti. Dabar nebėra svarbu, kokio dydžio Jūsų vonios kambarys – kur kas svarbiau, kaip sumaniai Jums pavyks išnaudoti kiekvieną jo centimetrą!