Vonios kambaryje pasirinkus statyti vonią, reikia ne tik išrinkti kambario išplanavimą atitinkančią formą, bet ir pagalvoti apie medžiagą, iš kurios ji bus pagaminta. Vonių pasirinkimas išties didelis, todėl prieš nusprendžiant, kokią vonią pirkti, vertėtų susipažinti su kiekvienos medžiagos pliusais ir minusais – vonių gamybai dažniausiai naudojamas plienas ir akrilas.

Plieninės vonios pasižymi tvirtumu ir atsparumu – jų sienelės atsparios smūgiams, cheminėms medžiagoms, beveik nesibraižo ir ilgai išlaiko savo pirminę išvaizdą. Toks variantas patrauklus savo kaina, o jeigu įsigysite žinomų ir savo vardą rinkoje jau pelniusių gamintojų įrenginius, plienine vonia galėsite džiaugtis ne vienerius metus. Plieninė vonia yra lengva ir paprastai montuojama, tačiau tuo pačiu stabili ir patvari, todėl yra tinkama ir daugiau sveriantiems žmonėms. Vis dėl to, į tokio tipo įrenginius labai garsiai bėga vanduo – jeigu ši savybė Jums yra didelis minusas, vertėtų pasidairyti į vonias, kurios yra gaminamos iš kitų medžiagų.

Šiuo metu vienos iš populiariausių yra akrilinės vonios, kurios kainuoja šiek tiek daugiau, nei plieninės, tačiau asortimente galima rasti platų formų ir dydžių pasirinkimą. Leidžiant vandenį nesigirdės jokio triukšmo, akrilinių vonių paviršius nerūdija, yra lengvai prižiūrimas naudojant skystas priemones ir vandenį, o taip pat jas galima lengvai restauruoti – privalumų tikrai daug, todėl belieka išsirinkti labiausiai vonios kambaryje derantį variantą. Vis dėl to, akrilinėse voniose nederėtų maudyti augintinių su aštriais nagais, kadangi tokiu būdu galima subraižyti vonios paviršių, kuris yra šiek tiek mažiau patvarus lyginant su plieninėmis voniomis.

Kai pagrindinės akrilinių ir plieninių vonių charakteristikos aiškios, tereikia apsispręsti, kurioms savybėms teikiate pirmenybę ir tuomet jau pasidairyti, ką siūlo gausus mūsų asortimentas.