Renkantis vonios praustuvą tenka apsvarstyti ne vieną skirtingą parametrą – vienas svarbiausių iš jų yra montavimo tipas. Bene daugiausiai dėmesio susilaukia laisvai pastatomi ir baldiniai praustuvai voniai, todėl šį kartą aptarsime pagrindinius jų trūkumus ir privalumus. Susipažinę su pagrindinėmis šių gaminių savybėmis, kur kas lengviau nuspręsite, kuris variantas Jums tinka geriausiai.

Pritaikymo galimybės. Pastatomi praustuvai reikalauja mažiau erdvės, todėl jie dažniausiai rekomenduojami mažesniuose vonios kambariuose – jiems gali užtekti ir nedidelio patalpos kampo. Tad automatiškai daugiau vietos lieka kitai vonios įrangai, tačiau neatsiranda daugiau vietos daiktų sandėliavimui. Tuo tarpu baldinės vonios kriauklės tampa spintelės stalviršio dalimi, todėl po jomis (ar šalia jų) galima susidėti svarbiausius vonios reikmenis bei kitus daiktus – tai ypač aktualu didesnėms šeimoms.  

Montavimas. Pastatoma praustuvė montuojama šiek tiek sudėtingiau, kadangi tenka paslėpti vamzdžius po grindimis. Pasirinkus baldinį įrenginį, kartais užtenka tik pakeisti vieną kriauklę kita, todėl pavyksta sutaupyti nemažai laiko. Visgi, abiejų šių tipų vonios praustuvai gali būti pritaikyti bet kuriame vonios kambaryje, todėl šis aspektas svarbus tik tuomet, jei montavimo darbus ketinate atlikti patys.

Dydis ir vieta. Įmontuojami praustuvai užima daugiau sienų (o kartais – ir grindų) ploto, todėl vizualiai kambarys gali atrodyti šiek tiek mažesnis, kai tuo tarpu pastatomos vonios kriauklės leidžia sukurti didesnės erdvės iliuziją. Tačiau tai tikrai nėra taisyklė: jei bus naudojamas mažas praustuvas, net ir baldinis jo modelis neapkraus kambario erdvės.

Kaina. Įmantresnio dizaino pastatomi praustuvai kainuoja kur kas daugiau, nei paprastesni baldiniai įrenginiai, tačiau iš esmės kaina priklauso ne nuo montavimo tipo. Galutinei sumai įtakos turi gamyboje naudojamos medžiagos, prekinis ženklas, dizainas ir kiti panašūs aspektai. Patrauklių pasiūlymų visuomet rasite Arsan.lt parduotuvėje: čia santechninė keramika parduodama gera kaina.

Priežiūra. Pastatomas praustuvas yra valomas kur kas paprasčiau, kadangi visos jo dalys yra aiškiai matomos ir lengvai pasiekiamos. Baldinės vonios plautuvės priežiūrai teks paskirti šiek tiek daugiau dėmesio – vien jau dėl to, jog teks prižiūrėti ne tik pačią kriauklę, bet ir spintelės stalčius bei lentynas.

Ilgaamžiškumas. Kadangi pastatomi praustuvai dažniausiai gaminami iš vientisos medžiagos, visos jų dalys tarnauja panašų ir šiek tiek ilgesnį laikotarpį. Visgi, vienareikšmiškai teigti, jog jie yra patvaresni, nebūtų galima – viskas priklausys nuo konkretaus modelio ir tinkamos priežiūros.

Privalumų turi abu šie praustuvų tipai, todėl teks gerai pagalvoti, kurie iš jų Jums atrodo pranašesni. Bet kuriuo atveju tikrai turėsite iš ko pasirinkti!