Nerūdijančio plieno virtuvės plautuvės džiugina formų bei dydžių įvairove, lengvu montavimu ir paprasta priežiūra, todėl pakankamai dažnai yra sutinkamos daugelyje virtuvių. Vis dėlto, siekiant, jog kriauklė greit neprarastų savo pirminės išvaizdos, svarbu pasirūpinti tinkamu jos valymu – kaip reikėtų prižiūrėti plienines virtuvės plautuves?

Nors iš plieno pagamintos kriauklės yra ganėtinai atsparios dėmėms ir rūdžių atsiradimui, dėmesio vertėtų skirti ir kasdienei jos priežiūrai. Paprasčiausias būdas tai padaryti – nuvalyti gaminį naudojant švelnią drėgną šluostę su šiek tiek muiluoto vandens. Vis dėlto, įsisenėjusioms ar itin riebioms dėmėms vien tokio valymo dažniausiai neužtenka, todėl į pagalbą pasitelkiami įvairūs plautuvių plovimo metodai.

Daugelis tuomet nusprendžia pasitelkti liaudies patarimus, o kai kurie, siekdami itin greito rezultato, renkasi valiklius su cheminėmis medžiagomis, tačiau abu šie variantai kartais gali atnešti ir priešingų rezultatų. Dėl šios priežasties patariama rinktis atitinkamai plienui pritaikytas kriauklių valymo priemones, kurios sukurtos taip, jog valant nebūtų pažeistas jų paviršiaus ir rezultatai iš tikrųjų džiugintų. Šiuo atveju galima rinktis ir universalius valiklius ar jų komplektus, kurie taip pat leis pasirūpinti tinkama plautuvės priežiūra bei įsigyti specialias priemones saugančias nuo kalkių, kadangi korozijos visiškai išvengti praktiškai neįmanoma.

Reguliariai naudojant tinkamas valymo priemones, virtuvinės kriauklės tarnaus kur kas ilgiau, tačiau šio gaminio ilgaamžiškumas priklausys ir nuo jo paties, ir nuo jo valymui naudojamų priemonių kokybės. Ieškodami tinkamiausios plautuvės, dažniausiai dėmesį atkreipiame į patikimus ir atpažįstamus prekinius ženklus, tad tokiu pačiu principu reikėtų rinktis ir joms skirtas valymo priemones. Įmonės, kurios užsiima kriauklių gamyba, kur kas geriau žino jų silpnąsias ir stipriąsias vietas, todėl jų siūlomi valikliai bus kur kas veiksmingesnis ir saugesnis pasirinkimas – išbandę juos, netruksite tuo įsitikinti.