Vonios praustuvai yra vieni svarbiausių įrenginių, be kurių sunkiai įsivaizduotume šį kambarį, todėl jų pasirinkimui skiriame daug dėmesio. Paieškų procesą patartina pradėti nuo montavimo tipo – dabar prekyboje galima rasti daugybę skirtingų variantų, tarp kurių minimi ir pastatomi vonios praustuvai. Nors šis tipas žinomas ir naudojamas ne vienerius metus, apie jį vis dar sklando įvairiausi mitai, kuriuos šį kartą pabandysime paneigti.

Turint pastatomą praustuvę, neįmanoma išvengti vandens prisitaškymo. Nors gali atrodyti, jog praustuvas, pastatomas ant stalviršio ar spintelės, neleis išvengti vandens pratekėjimo, šis aspektas priklauso ne nuo konkretaus kriauklės tipo, bet nuo teisingo montavimo. Jei pakankamai gilų praustuvą sumontuosite teisingai ir atkreipsite dėmesį į maišytuvo padėtį, su tokiais nesklandumais nesusidursite.  

Pastatomos vonios kriauklės nėra stabilios. Taip, pastatoma kriauklė neprisitvirtina taip stipriai, kaip, pavyzdžiui, įleidžiami praustuvai, tačiau tai nereiškia, jog toks montavimas nėra stabilus – šiuo atveju rezultatai ir vėlgi priklauso nuo darbų kokybės. Tačiau vertėtų paminėti, jog lyginant su kitais kriauklių tipais, toks tvirtinimas reikalauja mažiau pastangų, todėl tikrai nėra dėl ko nerimauti.

Laisvai pastatomi praustuvai yra labai trapūs. Tokių kriauklių kraštai dažnai būna ploni, todėl gali susidaryti įspūdis, kad jiems taip pat trūksta ir tvarumo, tačiau tai toli gražu neatitinka realybės. Kokybiškų medžiagų, pavyzdžiui, akmens masės praustuvai voniai savo ilgaamžiškumu pralenks daugelį kitų kriauklių tipų, todėl šiuo atveju reikėtų susikoncentruoti ne į tipą, o į kriauklės kokybę.

Vonios praustuvai, pastatomi ant spintelės ar stalviršio, kainuoja daugiau. Pastatomos kriauklės voniai neretai atrodo prabangiai ir išskirtinai, tačiau tai nereiškia, jog dėl to už šiuos gaminius teks sumokėti daugiau. Vonios kriauklės kaina priklausys nuo gamintojo, tvarumo ir kitų panašių aspektų, todėl ir tarp šio tipo gaminių rasite itin nebrangių variantų.

Tokio tipo vonios kriauklės nėra patogios vaikams ar žemiems žmonėms. Šis aspektas priklauso nuo to, koks vonios kriauklės aukštis yra pasirenkamas ir ant kokio paviršiaus ji yra montuojama. Tačiau net ir tuomet, jei stalviršis yra pakankamai aukštas, galima surasti žemesnius šių praustuvų modelius, kurie bus patogūs net ir mažiausiems namiškiams.

Pastatomas praustuvas reikalauja daugiau priežiūros. Šio tipo kriauklės turi daugiau pastebimų detalių, todėl tikėtina, kad jas nuvalyti teks šiek tiek dažniau, tačiau jei pirmenybę teiksite lengvai prižiūrimiems paviršiams ir nešvarumus maskuojančioms spalvoms, labai greit šį trūkumą pamiršite.

Paneigę visus šiuos mitus, nesuklysime pasakydami, jog pastatomas vonios praustuvas yra puikus sprendimas kiekvienam, vertinančiam stilingą dizainą ir estetišką kambario išvaizdą – tereikia teisingai jį pasirinkti. Su šia užduotimi susidoroti nebus sunku, kadangi pastatomi praustuvai internetu parduodami Arsan.lt parduotuvėje: čia Jūsų laukia skirtingiems poreikiams pritaikytas asortimentas.