Dušo kabina yra vienas svarbiausių įrenginių vonios kambaryje, todėl pakankamai dėmesio turėtume skirti ne tik jos tipui, bet ir pačiam montavimui. Tuomet dažniausiai pasirenkami dušo padėklai, trapai ir latakai – kiekvienas iš šių gaminių turi savų privalumų ir trūkumų, tad tik atidžiau su jais susipažinę, galėsite priimti Jums geriausiai tiksiantį sprendimą.

Dušo latakai

Privalumai. Šie gaminiai leidžia sutaupyti papildomos erdvės, kadangi visa vandens nubėgimo sistema yra paslepia po grindimis. Pasirinkus lataką, vanduo subėga pro dailias groteles – jos ne tik prideda papildomo žavesio, bet ir užtikrina, kad iškart subėgs didesnis kiekis vandens ir taip bus galima išvengti nepatogumų vonios kambaryje. Be to, šie įrenginiai yra itin paprastai montuojami, kadangi dažniausiai nereikia gaišti laiko formuojant didesnį nuolydį.

Trūkumai. Toks variantas kai kuriais atvejais gali būti sunkiau pritaikomas architektūriškai – daugiausiai problemų gali iškilti gyvenantiems daugiabučiuose, o jei lyginsime montavimo darbus su padėklais, pastarieji tikrai laimės šią kovą. Dažnai baiminamasi ir dėl kaimynų saugumo, tačiau tai daroma nepagrįstai – kokybiški dušo latakai sėkmingai atliks savo darbą ir padės išvengti bet kokių didesnių nesklandumų. Dušo latakai ir kitos patikimos santechnikos prekės parduodamos Arsan.lt parduotuvėje.

Asortimentas. Šiuo atveju renkantis daugiausiai dėmesio vertėtų skirti grotelių pasirinkimui – tai bene vienintelė ryškiausiai pastebima šios sistemos detalė. Dušo latako grotelės gali būti pačių įvairiausių raštų (o kartais – ir skirtingų spalvų), todėl šiek tiek prisideda prie bendro dušo zonos stiliaus. Jas galite įsigyti atskirai arba kartu su visu komplektu. Atkreipkite dėmesį, jog kai kurios grotelės turi elektropoliruotą paviršių – ant tokių gaminių sunkiau kaupiasi nešvarumai, tad galėsite mėgautis paprastesne jų priežiūra.

Dušo trapai

Privalumai. Pagrindinis šių gaminių privalumas, toks pats, kaip ir latakų – naudojant juos, galima sukurti šiuolaikiškesnę ir erdvesnę dušo zoną. Tad trapai ypač tinka planuojantiems pasirinkti stacionarias dušo kabinų sieneles ar kitus nestandartinius variantus. Kalbant apie pačių įrenginių įsigijimą, būtų galima teigti, jog trapai yra šiek tiek pigesni, tačiau galutinė jų vertė, kaip ir bet kuriuo kitu atveju, priklausys nuo pasirinkto modelio.   

Trūkumai. Kadangi naudojant trapą vanduo subėga tik į vieną skylę, dažnai teigiama, jog vienu metu gali subėgti kur kas mažesnis jo kiekis. Be to, net ir tuomet, kai šie rodikliai yra pakankamai panašūs, neretai nutinka taip, jog maudynių metu mes stovėdami dalinai uždengiame šią skylę – dėl to taip pat kyla vandens nutekėjimo problemų. Vertėtų pažymėti ir tai, jog norint įmontuoti trapą, dažniausiai tenka kur kas daugiau padirbėti – šiuo atveju teks ne tik įsitikinti, kad toks montavimas yra galimas, bet ir iš visų pusių suformuoti tinkamą nuolydį.

Asortimentas. Šiuo atveju pasirinkimas yra pakankami paprastas – tereikia išsirinkti atitinkamų išmatavimų detales ir pradėti montavimo darbus. Visgi, dušo trapai skiriasi ne tik matmenimis: jie taip pat gali būti skirtingų formų, pagaminti iš aukštesnės kokybės medžiagų, tad turėtumėte atidžiau susipažinti su galimais pasirinkimais.

Dušo padėklai

Nors siekiantiems sukurti modernesnę vonios kambario atmosferą, šie gaminiai rekomenduojami vis rečiau, visgi, pagrindinių jų privalumų kol kas dar niekam nepavyko pranokti – tai paprastas montavimas ir visapusiškas saugumas. Dušo padėklą galima pritaikyti įvairiai išvestoms kanalizacijoms, o gausus pasirinkimas suteikia galimybę kiekvienam atrasti poreikius atitinkantį gaminį. Be to, kur kas mažiau tikėtina, kad iš padėklo ištekės vanduo, tad tiek Jūsų grindys, tiek kaimynų lubos liks apsaugotos.

Trūkumai. Nusprendus pasirinkti šį variantą, keliais centimetrais gali sumažėti dušo zona, o taip pat – vizualiai (ir ne tik) mažesnis atrodys ir pats vonios kambarys. Tikėtina, jog prastesnis bus ir vandens nutekėjimas, kadangi šiuo atveju yra naudojamas sifonas, tačiau tai nebūtinai sukels Jums diskomfortą – to tikrai išvengsite, jei nuspręsite pasirinkti gilesnį dušo padėklą. Kitų variantų vertėtų paieškoti ir tuomet, jei prioritetą teikiate paprastai priežiūrai – tai tikrai nėra stiprioji dušo padėklų pusė.

Šiuo atveju Jūsų laukia itin didelė pasirinkimo įvairovė, tad jei nuspręsite vonios kambariui pritaikyti padėklą – iš pradžių susipažinkite su pagrindiniais jų variantais.

Kampiniai dušo padėklai, kaip jau galima suprasti iš pavadinimo, dažniausiai yra montuojami patalpos kampe – toks variantas sutaupo nemažai erdvės, todėl puikai tinka mažesniems kambariams. Visgi, jei turite didesnį vonios kambarį ar esate numatę kitą dušo kabinos vietą, turėtumėte žinoti, jog tokį padėklą galite montuoti ne tik prie sienos. Tiek kompaktiški, tiek gerokai didesni, stačiakampio formos dušo padėklai leis įgyvendinti pačias įvairiausias Jūsų idėjas.

Pusapvaliai dušo padėklai yra dar geresnis sprendimas norintiems sukurti patogią, tačiau daug vietos nereikalaujančią dušo erdvę – ypač tais atvejais, kai nusprendžiama tokį padėklą pastatyti kambario kampe. Visa paslaptis slypi nukirstame kampe: maudynių metu jo visiškai nesijaučia, tačiau jei atkreipsime dėmesį į išmatavimus ir bendrą patalpos išvaizdą, skirtumų tikrai ilgai nereikės ieškoti. Visgi, kaip ir kampinius, pusiau apvalius dušo padėklus galima rinktis ir didesnei patalpai. 

Gilūs dušo padėklai turi kur kas daugiau išskirtinumų – jie dažniausiai yra tapatinami su minimalia vonia ir daugiausiai dėmesio susilaukia tarp tų, kurie šio įrenginio negali įsigyti tik dėl vietos stokos. Turint tokį gaminį, galima patogiai atsisėsti, o jei namuose yra mažų vaikų, jiems tokios maudynės tampa dar patogesnės ir įdomesnės. Be to, gilesni dušo padėklai padeda išvengti didesnio vandens prisitaškymo ir stebina kitais vonių privalumais, tad vienintelis jų skirtumas – kur kas kompaktiškesnis dydis.

Nestandartiniai dušo padėklai gali nustebinti tiek savo linkiais, tiek netradiciniais išmatavimais, todėl dažniausiai yra pasirenkami tų, kurie mėgsta originalius sprendimus ar turi įdomesnius vonios kambarius. Tad jeigu kartais atrodo, jog pagal Jūsų reikalavimus ar galimybes nepavyks atrasti tinkamo įrenginio, vertėtų atidžiau panagrinėti būtent šį asortimentą.

Atidžiai išnagrinėję visą šią informaciją, turėtumėte kur kas lengviau nuspręsti, kuris iš šių įrenginių Jums tinka geriausiai. Vieno teisingo atsakymo šiuo atveju nėra, tad viskas priklausys tik nuo Jūsų asmeninių poreikių ir galimybių.