Klozetas yra tas įrenginys, be kurio sunkiai būtų galima įsivaizduoti vonios kambarį. Vis dėl to, šią kiekvieną dieną naudojamą prekę keičiame itin retai, todėl norisi, jog įrenginys būtų kokybiškas ir patogus naudoti. Klozetai skiriasi savo tipais – jie gali būti arba pastatomi, arba pakabinami. Kiekvienas tipas turi savus privalumus ir trūkumus, todėl renkantis labiausiai tinkantį variantą, svarbu atkreipti dėmesį į pagrindines klozetų charakteristikas.

Pirmiausia skiriasi šių įrenginių montavimas – pastatomus klozetus įmontuoti lengviau, kadangi jie jungiami į grindis arba į sieną, tuo tarpu norint vonios kambaryje pastatyti pakabinamą tualetą, papildomai reikės pasirūpinti ir specialiu rėmu, kuris yra pagrindinis unitazo laikiklis. Šį rėmą galima paslėpti sienoje, o jeigu tokios galimybės nėra, teks pasirūpinti specialia apdaila.

Kalbant apie estetinį vaizdą, pakabinamas tualetas vizualiai užima mažiau vietos ir toks variantas dažniausiai yra naudojamas mažesniuose vonios kambariuose, tokiu būdu norint sudaryti didesnės erdvės įspūdį. Pakabinamas klozetas gali tapti ir modernaus interjero akcentu, kadangi klozeto rėme paslėptas vandens nupylimo bakelis vis dar atrodo kaip nestandartinis sprendimas.

Pastatomo klozeto tvirtinimo siūlėse kaupiasi nešvarumai, kuriuos sunku nuvalyti, tuo tarpu pakabinus tualetą, ant grindų nelieka jokių detalių ir dėl šios priežasties patį įrenginį kur kas lengviau prižiūrėti. Ieškantiems pigesnių variantų, kainos atžvilgiu labiau patiks pastatomi klozetai, kurie taip pat pasižymi ir lengvesnėmis konstrukcijomis.

Norintiems išskirtinio dizaino ir nebijantiems įrengimo stadijoje šiek tiek padirbėti, labiau patiks pakabinami unitazai, tuo tarpu ieškantiems pigesnių ir standartinių variantų, geriausia rinktis pastatomus klozetus. Pastatomų ir pakabinamų klozetų pasirinkimas išties gausus, todėl susipažinus su šių įrenginių pliusais ir minusais, beliks įvertinti savo poreikius ir finansines galimybes.