Tiek ketinant pirkti dušo kabiną, tiek nusprendus nišoje įmontuoti dušo duris, jų varstymo tipas yra vienas svarbiausių pasirinkimo elementų, galinčių nulemti kasdienį mūsų patogumą. Jau kurį laiką itin daug dėmesio susilaukia stumdomos dušo durys – šį kartą aptarsime tokių gaminių trūkumus bei privalumus.

Privalumai

Taupo erdvę. Šio tipo dušo durys ypač dažnai siūlomos tiems, kurie turi mažus vonios kambarius ir kruopščiai skaičiuoja kiekvieną erdvės milimetrą. Stumdomos dušo kabinos durys slankiojasi vienoje linijoje, todėl visiškai nereikalauja papildomos erdvės – taip pavyksta sutaupyti pakankamai daug labai svarbios vietos.

Suteikia vientisą estetinę išvaizdą. Slankiojančios dušo durys neužstoja šviesos – taip pavyksta išsaugoti darną ir vientisumą, nepriklausomai nuo to, koks interjeras vyrauja vonios kambaryje. Šį efektą dar labiau sustiprintų berėmės stiklinės dušo durys – jei siekiate, kad dušo kabina kuo labiau įsilietų į bendrą aplinką, vertėtų pagalvoti apie tokį variantą. Šiuo aspektu palankiai vertinamos ir sulankstomos dušo durys: pristūmus jas prie sienos, jos tarsi išnyksta, todėl tai itin palankus sprendimas estetikos gerbėjams.

Užtikrina patogesnį patekimą į dušo kabiną ir iš jos. Dušo durys į nišą, kurios atsidaro į išorę, reikalauja šiek tiek kambario vietos, tuo tarpu į vidų atsidarantys modeliai riboja pačią dušo zoną. Tačiau jeigu rinksitės stumdomas duris turinčius modelius, tokių nepatogumų pavyks išvengti – tai užtikrins kasdienį komfortą.

Trūkumai

Sudėtingesnė priežiūra. Neretai teigiama, jog dušo durys, stumdomos ant ratukų, yra kiek sunkiau nuvalomos, kadangi nėra patogu pasiekti apačioje esančias ir nuolat prasikeičiančias konstrukcijas. Jei būtent ši ypatybė neduoda Jums ramybės, rinkitės tuos modelius, kurie yra atkeliami nuo apatinio profilio patogesniam išvalymui – tuomet šis darbas klostysis kur kas sklandžiau. Gamintojai nuolat ieško būdų, kaip užtikrinti, kad stiklinės durys dušui būtų prižiūrimos kuo paprasčiau, todėl tikėtina, kad tokių alternatyvų rasite ir daugiau.

Siauresnė anga. Nors kalbėjome, kad dušo kabinos stumdomos durys leidžia patogiai patekti į dušo zoną ir lygiai taip pat iš jos išeiti, vertėtų atkreipti dėmesį, jog tokių gaminių angos beveik visuomet yra šiek tiek siauresnės. Dažniausiai slankiojasi tik viena šių dušo durų dalis, o kita stabiliai ir nejudinamai stovi savo vietoje, taip šiek tiek apribodama mūsų galimybes – jei naudosite varstomas duris, jas galėsite atverti plačiau. Tačiau ar tai iš tiesų yra didelis trūkumas, priklauso tik nuo Jūsų pačių asmeninių poreikių ir įpročių. 

Stumdomos dušo durys į nišą turi pakankamai daug privalumų, todėl nieko nuostabaus, kad jos yra pamėgtos pirkėjų. Tiesa, vis dar yra manančių, kad šių dušo kabinos durų kaina yra kiek aukštesnė, tačiau jei palygintumėte jas su kitais modeliais, netruktumėte įsitikinti, jog tai tėra realybės neatitinkantis mitas. Stumdomos pigios dušo durys palankiomis kainomis parduodamos Arsan.lt parduotuvėje – užsukite apsižvalgyti!