Vandens maišytuvai yra vieni pagrindinių įrenginių vonios kambaryje – nuo jų priklauso, kaip komfortiškai galėsime naudotis kriaukle bei kaip maudysimės duše ar vonioje. Maišytuvų įvairovė priverčia susimąstyti, koks įrenginys labiausiai tiks mūsų namams – tam, kad apsispręsti būtų paprasčiau, pravartu iš anksto susipažinti su visais maišytuvų tipais ir jų pritaikymo galimybėmis.

Maišytuvų tipai

Vonios maišytuvai. Galima teigti, jog vonios kranai pasižymi plačiausia skirtingų modelių įvairove, todėl net ir turint nestandartinę vonią galima surasti jai tiksiantį maišytuvą. Kiekvienas montavimo būdas turi savų pliusų ir minusų – kviečiame sužinoti apie juos daugiau.

Ant grindų. Šie vonios maišytuvai reikalauja šiek tiek grindų ploto, todėl jei tenka kruopščiai skaičiuoti kiekvieną patalpos centimetrą, tai nebus vienas geriausių pasirinkimų. Visgi, jeigu galite sau leisti daugiau, toks grindinis maišytuvas papuoš Jūsų vonios kambarį savo žavinga išvaizda ir taps dėmesį atkreipiančia interjero detale.

Šio tipo kranai ypač rekomenduotini kartu su laisvai pastatoma vonia, tačiau juos lengvai pritaikysite ir prie kitų vonių modelių. Įprasta manyti, jog šie maišytuvai kainuoja šiek tiek daugiau, bet tai tikrai nėra taisyklė – prekyboje pavyks surasti grindinių vonios kranų už prieinamą kainą.

Ant vonios krašto. Tai vienas patikimiausių ir populiariausių maišytuvų tipų - toks vonios kranas leidžia itin patogiai, be jokių prisitaškymų prisileisti reikiamą kiekį vandens. Jei vonios kraštas yra pakankamai platus, maišytuvą galima įleisti į jį – taip sutaupoma nemažai vietos.

Visgi, šio tipo kranus galima suderinti ir su kitais vonių tipais – tuomet jie montuojami ant apdailos, pavyzdžiui, plytelių. Dažniausiai šie kranai susilieja su bendra aplinka, tačiau ieškantys stilingų akcentų taip pat turės iš ko pasirinkti. Gausi stilistinė įvairovė – dar vienas ant vonios krašto montuojamų maišytuvų privalumas.

Prie sienos. Nesuklysime teigdami, jog sieniniai maišytuvai voniai yra sutinkami dažniausiai. Jie lengvai keičiami, o pats kambarys atrodo tvarkingas ir estetiškas. Šio tipo kranai nereikalauja papildomos erdvės, todėl ją galima išnaudoti kitiems daiktams – tai ypač pravartu tais atvejais, kai vietą tenka taupyti.

Siekiant maksimalaus komforto, dar renkantis svarbu įsitikinti, jog krano snapas būtų pakankamai ilgas, jog pasiektų pačią vonią. Jei šis įrenginys yra toliau nuo sienos (taip dažniausiai nutinka su laisvai pastatomomis ar nestandartinėmis voniomis), bus reikalingas vonios maišytuvas ilgu snapu.

Į sieną. Šio tipo kranai voniai pasižymi panašiais privalumais kaip ir sieniniai maišytuvai, tačiau pagrindinis skirtumas tas, jog pasirinkus šį montavimo būdą, dar daugiau detalių pasislepia sienoje. Dėl to potinkinis maišytuvas leidžia sukurti dar erdvesnio ir tvarkingesnio vonios kambario įspūdį ir tuo pačiu reikalauja mažiau valymo. Visgi, vertėtų atkreipti dėmesį, jog potinkiniai maišytuvai montuojami kur kas sudėtingiau, tačiau vieną kartą pasirūpinus šiuo darbu, vėliau ilgus metus bus galima mėgautis kitais privalumais.  

Praustuvo maišytuvai. Šio tipo kranai sutinkami praktiškai kiekviename vonios kambaryje. Kaip ir vonios kranai, praustuvo maišytuvai montuojami prie sienos, į sieną arba ant kriauklės. Sprendimas šiuo atveju priklauso nuo to, koks praustuvas yra naudojamas, kadangi didžioji dalis jų turi iš anksto išpjautas skyles, skirtas maišytuvui. Jei tokios angos nėra, maišytuvas praustuvui gali būti tvirtinamas ant stalviršio, tačiau tokiais atvejais gana dažnai pasirenkami ir sieniniai ar potinkiniai įrenginiai.

Ieškantiems papildomo funkcionalumo, rekomenduojama rinktis maišytuvą su bidete - šalia įmontuojamas dušelis leis patogiau atlikti įvairius buities darbus, todėl maksimaliai galėsite išnaudoti plautuvės zoną.

Dušo maišytuvai. Šio tipo įrenginiai būna dviejų rūšių: sieniniai ir potinkiniai. Antrasis variantas užtikrina estetišką kambario išvaizdą ir garantuoja paprastesnę priežiūrą, tačiau tokie dušo maišytuvai yra kur kas sudėtingiau montuojami –  tai viena iš priežasčių, kodėl sieniniai dušo kranai vis dar yra vieni populiariausių.

Svarbu atsižvelgti ir į tai, jog šie kranai gali būti įsigyti atskirai, arba bendrame komplekte kartu su kitomis dušo dalimis. Tokie dušo maišytuvų komplektai leidžia sutaupyti papildomų lėšų ir laiko, kurį sugaištumėte derindami skirtingus elementus tarpusavyje.

Bidė maišytuvai. Nors bidė vis dar nėra itin populiarūs įrenginiai mūsų šalyje, nusprendę įsigyti jį, turėsite pagalvoti ir apie tinkamą kraną. Visi šie maišytuvai montuojami labai panašiai, tad vienintelis aspektas, kuriam teks paskirti daugiau dėmesio, bus krano stilius – šiuo atveju tikrai bus iš ko pasirinkti. Bidė maišytuvas gali būti spalvingas, ryškus, elegantiškas ar net retro stiliaus – pasirinkę įmantresnį modelį, išplėtosite unikalų vonios kambario interjerą.

Valdymo tipas

Standartinis. Taip vadinami vandens maišytuvai, turintys vieną svirtelę. Teigiama, jog naudojant tokį valdymą, galima kur kas patogiau ir greičiau pasiekti reikiamą vandens temperatūrą, o taip pat pavyksta sutaupyti šiek tiek erdvės ant kriauklės krašto ar stalviršio  tuomet ji panaudojama kitiems vonios reikmenims.

Dviejų rankenėlių. Jei dažniausiai naudojate vien tik karštą ar šaltą vandenį, toks maišytuvas nesukels papildomų rūpesčių, tačiau norint sumaišyti vandens temperatūras, teks pasitelkti abi rankas. Nors šis aspektas labiau aktualus virtuvėje, visgi, toks valdymas daugeliui ir vonioje atrodo nepatogus. Tačiau iš esmės skirtumai tarp šių dviejų modelių daugiau ar mažiau yra tik įpročio reikalas. 

Termostatinis. Termostatinio maišytuvo veikimo principas gerokai skiriasi nuo aukščiau minėtų variantų – naudojant tokį įrenginį, iš anksto galima nusistatyti vandens temperatūrą, todėl tiek rankų plovimas, tiek maudynės tampa ne tik patogesnės, bet ir pigesnės.

Šio tipo įrenginių korpusas neįkaista, todėl termostatiniai maišytuvai ypač mėgstami tų, kurie augina mažesnius vaikus. Toks valdymas gali būti pritaikomas bet kuriame prietaise, tad nepriklausomai nuo to, ar Jums reikalingas termostatinis vonios maišytuvas, ar dušo maišytuvas su termostatu, Arsan.lt el. parduotuvėje surasite sau tinkamą variantą.

Apsvarsčius visus šiuos aspektus, beliks apsispręsti dėl vandens maišytuvo stiliaus. Siekiant išlaikyti harmoningą interjerą, patartina krano dizainą derinti prie kitų vonioje esančių prietaisų, tačiau jei norisi įdomesnių sprendimų, visuomet galite drąsiai eksperimentuoti!