Nors vonios kambario pagrindą sudaro įrenginiai ir baldai, ne mažiau svarbu pagalvoti ir apie mažesnes detales – dailūs aksesuarai ne tik pagyvina patalpos interjerą, bet ir gali užtikrinti maksimalų Jūsų komfortą. Šių atributų pasirinkimas ypač gausus, tad pravartu iš anksto susipažinti su visais aksesuarų tipais, žinoti jų pritaikymo galimybes ir šiuo metu populiariausias tendencijas – tai leis sukurti stilingą ir patogų vonios kambario interjerą.

Vonios aksesuarų tipai: ką rinktis ir kaip pritaikyti?

Aksesuarai rankšluosčių laikymui

Nei viename vonios kambaryje nepavyksta išsiversti be rankšluosčių, todėl ypač svarbu užtikrinti, kad jie turėtų konkrečią savo vietą – tik tuomet šioje erdvėje pavyks išvengti chaoso. Šiuo atveju turėsite net kelias pasirinkimo galimybes, tad rinkdamiesi turėtumėte atsižvelgti į patalpos dydį ir asmeninius poreikius.

Jei vietos ant sienos nėra itin daug, verčiau rinktis dėmesio neatkreipiančius kabliukus, tačiau jei galite sau leisti daugiau, vertėtų išbandyti lentynėles ar laikiklius. Ant jų rankšluosčius laikyti bus kur kas patogiau, o ir išdžius jie gerokai greičiau. Taip pat svarbus ir namiškių skaičius: jei gyvenate dviese, užteks ir kelių rankšluosčių kabliukų, tačiau jei šeima kur kas gausesnė, vertėtų pagalvoti apie talpesnę jų laikymo vietą.

Higienos ir dušo priemonėms

Šioje namų patalpoje taip pat reikia daugybės skirtingų dušo ir higienos priemonių – nors daugelį jų laikome spintelėse, aksesuarai šiuo atveju taip pat gali pasitarnauti. Maudynėms skirtus gaminius kur kas patogiau laikyti ant specialių laikiklių ar krepšeliuose, pritvirtintuose netoli dušo zonos – taip visus reikmenis visuomet turėsite po ranka.

Higienos priemonėms pravers muilinės, skysto muilo dozatoriai ir stiklinės, kurias galima pritaikyti dviem skirtingiems tikslams: jose galite laikyti dantų šepetėlius ar naudoti kaip vandeniui skirtas stiklinaites. Visi šie vonios aksesuarai gali būti tiek klasikinio, tiek itin modernaus stiliaus, tad atidžiai pasirinkę, galite juos paversti šios patalpos stiliaus akcentais.

Tualeto reikmenims

Tais atvejais kai vonios patalpoje yra įrengta ir tualeto zona, dar daugiau dėmesio reikia skirti higieniškai ir tvarkingai atmosferai. Visgi, jei naudosite žavius tualetinio popieriaus laikiklius ir šepečius, pavyks sukurti jaukų interjerą – šie aksesuarai taip pat būna pačių įvairiausių stilių, tad galėsite pasirinkti tiek išskirtinius, tiek į bendrą stilių įsiliejančius atributus.

Tokiais atvejais rekomenduojama rinktis WC komplektus – tuomet nereikia sukti galvos, kaip visas detales suderinti tarpusavyje. Jei vietos turite daugiau, nepamirškite ir šiukšlinės: šis aksesuaras pasitarnaus ir atliekant įvairias gražinimosi procedūras, tad pavyks išvengti didesnės netvarkos.

Papildomam komfortui

Patogumą užtikrinantys vonios aksesuarai sutinkami ne kiekvienuose namuose – tai nėra būtini akcentai, tačiau jeigu norisi sukurti erdvę be jokių priekaištų, vertėtų pagalvoti apie tokius variantus. Prie šio tipo galima priskirti vaizdą didinančius veidrodėlius – jie moterims leidžia kruopščiai pasidaryti makiažą, o vyriškiams gerokai palengvina barzdos skutimosi procedūras.

Tais atvejais, kai namuose yra judėjimo sutrikimų turinčių žmonių ar tiesiog norisi patogesnių maudynių, praverčia ir vonios kėdutės – po prausimosi jas lengvai galėsite pritaikyti ir kituose kambariuose, tad toks aksesuaras pradžiugins universalumu. O jei vonios ar dušo pagrindas yra kiek slidesnis ir baiminatės dėl paslydimo rizikos, vertėtų pagalvoti apie specialią rankeną – kai kurios iš jų gali būti naudojamos ir kaip dušo priemonių laikikliai.

Vonios aksesuarų tendencijos

Ledų atspalviai. Šį sezoną į vonios interjerą rekomenduojama įtraukti bent kelis ledų atspalvius – tai gali būti šviesios muilinės, padėkliukai ar kiti panašūs aksesuarai, kuriuos rasite ir Arsan.lt asortimente. Tai leis gerokai pagyvinti bendrą patalpos išvaizdą ir padės išvengti pilkos monotonijos.

Tamsūs akcentai. Jei vonios kambaryje ir taip netrūksta šviesių akcentų, jį pagyvinsite pasitelkdami tamsesnius, o dar geriau – visiškai juodus aksesuarus. Tokių atributų nerasite daug, tačiau vos kelios detalės gali sukurti elegantišką, su pastelinėmis spalvomis kontrastuojantį įvaizdį – toks vonios kambarys bus atpalaiduojantis, šiuolaikiškas ir jaukus.

Pritaikymas senjorams. Nors gali skambėti netikėtai, tačiau šiuo metu įsivyrauja itin praktiška šiuolaikiškų vonios kambarių tendencija, siekianti paversti juos patogesniais ir saugesniais, kitaip tariant – tinkamais vyresniems žmonėms. Tad rekomenduojama įtraukti jų maudynių procesą lengvinančius aksesuarus, tokius kaip jau minėtos vonios rankenėlės ar kėdutės – tokie atributai lengvai įsilieja į interjerą, o pati erdvė taip pat tampa kur kas patogesnė.

Daugiau vietos sandėliavimui. Į madą ir vėl sugrįžta vonios kambariai, turintys pakankamai daug vietos daiktų sandėliavimui. Visgi, tai nereiškia, jog dėl to turi nukentėti Jūsų kuriamas interjeras – šiuo atveju turite net du skirtingus būdus, kaip išlaikyti dailią patalpos išvaizdą ir pataikyti į šiuolaikines tendencijas. Jei atnaujinate daugiau vonios kambario detalių, iš anksto galite rinktis talpesnius baldus (pavyzdžiui, šonines spinteles) ir tuomet stilių pagyvinti žaismingais, tačiau nedideliais aksesuarais.

Visgi, jei apie tokius pokyčius kol kas negalvojate, į šią užduotį galite pažiūrėti kūrybiškai ir daiktų sandėliavimui naudoti aksesuarus. Tam puikiai tiks talpesni dušo priemonių krepšiai, didesnės vonios lentynos ar didesni laisvai pastatomi aksesuarai, tokie kaip rankšluosčių kabyklos ar netgi WC komplektai. Tai nebūtinai turi tapti svarbiausiu akcentu – svarbiausia, jog užėjus į vonios kambarį atrodytų, jog čia tikrai užtenka vietos visiems daiktams. Išnaudokite kiekvieną kertelę – net ir mažiausiuose vonios kambariuose yra kur kas daugiau vietos, nei Jūs manote!

Jokios monotonijos. Dažnai patariama kiek paįvairinti vonios kambario stilių ir įtraukti daugiau žaismingų elementų, tačiau jei tam naudosite ilgai tarnaujančią įrangą ar baldus, labai greitai tokie sprendimai gali tapti nuobodūs. Tad verčiau pasitelkite įdomesnius aksesuarus – juos be didelių finansinių nuostolių bet kada galėsite pakeisti, o jei skrupulingai suderinsite detales, pavyks sukurti iš tiesų originalų ir savitą vonios kambario stilių.

Atsižvelgdami į šias tendencijas, pakankamai lengvai išsirinksite Jūsų vonios kambariui tiksiančius aksesuarus, tačiau nepamirškite svarbiausio – jie turi būti ne tik stilingi, bet ir naudingi. Tad pirmenybę visuomet reikėtų teikti funkcionalumui ir Jūsų pačių poreikiams, o tik tuomet susipažinkite su populiariausiais sprendimais. Jei vonios kambaryje jausitės jaukiai ir patogiai, ilgam galėsite pamiršti bet kokius pokyčius!