Berėmės dušo kabinos turi daugybę privalumų, kuriuos galima pritaikyti tiek itin kompaktiškame, tiek labai erdviame vonios kambaryje. Tačiau nebūtina eiti pačiu paprasčiausiu keliu – jei siekiate sukurti įdomesnę vonios kambario aplinką ar tiesiog norite susipažinti su visomis šių dušo kabinų pritaikymo galimybėmis, turėtumėte apsvarstyti šias idėjas!

Sukurkite vientisą erdvę

Visi puikiai žinome, jog berėmė dušo kabina ženkliai prisideda prie didesnės erdvės kūrimo – nors iš esmės niekas nepasikeičia, nematomos konstrukcijos vizualiai šiek tiek padidina patalpą. Jei norisi šį efektą dar labiau sustiprinti, turėtumėte neakcentuoti šio įrenginio: šiuo atveju ypatingai tiks dušo kabina be padėklo. Išlaikydami vientisą grindų pagrindą, sukursite dar didesnės erdvės pojūtį!

Nereikės ilgai svarstyti, kuo pakeisti šį gaminį – Jums puikiai pasitarnaus dušo latakai arba trapai. Jei rinksitės pirmąjį variantą, turėsite progą papuošti grindis žavingomis grotelėmis, o jeigu pirmenybę teiksite trapui, pavyks sutaupyti. Sprendimas priklauso tik nuo Jūsų poreikių!

Išbandykite netikėtas pozicijas

Ši idėja ypač patiks tiems, kurie turi labai ribotą vonios kambario erdvę, tačiau joje nori ir vonios, ir dušo kabinos. Nors dažniausiai rekomenduojama ieškoti alternatyvių sprendimų, šį kartą siūlome vonią montuoti šalia dušo sistemos, o visą šią maudynių zoną uždengti berėme sienele – daug tokių gaminių rasite tarp Walk In tipo pertvarų.

Didžiausias tokio sprendimo privalumas tas, jog „nematomas“ stiklas vizualiai neapkraus erdvės, o Jūs, priklausomai nuo poreikių, galėsite patogiai naudotis tiek vonia, tiek dušo kabina. Šis variantas – ir praktiškas, ir stilingas!

Būkite kūrybiški

Jei turite daugiau erdvės, naudodami dušo sieneles, galite išplėtoti pačias netikėčiausias šios kabinos formas – idėja su vonia tikrai nėra vienintelis nesunkiai įgyvendinamas variantas. Galbūt nuspręsite praplėsti kabiną taip, jog joje vienu metu patogiai galės maudytis du asmenys, o gal vonios kambaryje aptiksite neišnaudotą nišą – nepabijokite šiek tiek paeksperimentuoti!

Unikaliam interjerui pravers įdomūs vonios aksesuarai ir originalūs baldai, todėl pravartu paieškoti ir daugiau originalių gaminių. Bendra visuma susideda iš smulkių detalių – išlaisvinę savo kūrybiškumą, dar kartą galėsite tuo įsitikinti.

Atkreipkite dėmesį į spalvas

Taip, berėmės dušo kabinos nėra spalvotos, tačiau tam, kad visapusiškai išnaudotumėte jų privalumus, svarbu atkreipti dėmesį, kokios spalvos vyrauja aplink dušo zoną. Šis aspektas ypatingai aktualus tuomet, kai vienas pagrindinių siekių yra vizualiai padidinti kambario erdvę. Tokiais atvejais pravartu prisiminti, jog mažoms patalpoms geriausiai tinka šviesūs atspalviai: naudodami juos, niekuomet neapsiriksite.

Tačiau spalvas galite išnaudoti ir kitaip – jei vietos vonios kambaryje yra užtektinai, dušo zonoje galite panaudoti kelias ryškesnes detales, kurios neabejotinai taps labiausiai dėmesį atkreipiančiais elementais. Šiuo atveju ypač tiks spalvoti dušo maišytuvai – naudodami juos, subtiliai pagyvinsite kambario aplinką.

Papuoškite kabinos stiklą originaliomis dekoracijomis

Jei norisi, kad dušo durys ar sienelės atrodytų itin originaliai, turėtumėte pagalvoti apie galimybę dekoruoti jų stiklus lazeriu. Toks sprendimas leis sukurti savitą aplinką, kurios galbūt niekur kitur ir nebeišvysite. Žinoma, norint įgyvendinti tokią idėją, nebūtina rinktis berėmių konstrukcijų, tačiau tikėtina, jog ant lygaus stiklo ji atsiskleis kur kas įspūdingiau. 

Galutinis rezultatas šiuo atveju priklausys nuo Jūsų pasirinktos stiklo puošmenos – jeigu nesiekiate „užmaskuoti“ dušo kabinos, pravartu pagalvoti apie šį, mūsų šalyje dar ne itin plačiai naudojamą variantą.

Klaidos, kurias dažniausiai darome pasirinkdami bei montuodami berėmes dušo kabinas

Nusprendus, jog vonios kambariui labiausiai tiktų būtent tokio tipo dušo kabinos, visuomet reikia apgalvoti ir kur kas daugiau aspektų – pamiršus apie juos, netolimoje ateityje galima skaudžiai nusivilti. Tam, kad taip nenutiktų, pravartu iš anksto susipažinti su kitų pirkėjų daromomis klaidomis ir patiems jų nebekartoti.

Neieškoma optimaliausios kainos. Šiuo atveju būtų galima išskirti dvi žmonių grupes: tie, kurie yra linkę permokėti ir tie, kurie pirmenybę teikia kaip įmanoma mažesnei kainai. Visi jie elgiasi neteisingai – renkantis dušo kabiną (ar bet kurį kitą vonios įrenginį) svarbiausia atrasti optimalų kainos ir kokybės santykį. Reikėtų suprasti, jog aukščiausia kaina ne visada reiškia ir geriausią kokybę, tačiau patys pigiausi modeliai taip pat turėtų sukelti abejonių.

Visgi, viskas nėra taip painu, kaip galėtų pasirodyti: ieškodami tinkamiausio gaminio, turėtumėte kelis iš jų palyginti tarpusavyje, atsižvelgti į gamintoją, kitų pirkėjų nuomones ir žemiau įvardintas klaidas. Kokybišką vonios įrangą ir baldus palankiomis sąlygomis visuomet galite nusipirkti Arsan.lt el. parduotuvėje.

Neatsižvelgiama į išmatavimus. Jei atidžiau apžiūrėsite dušo sieneles ir duris, netruksite įsitikinti, kaip ženkliai skiriasi jų matmenys. Nors tokius dalykus daugiau ar mažiau žino kiekvienas, ne visi susimąsto, kaip keli centimetrai gali pakoreguoti tiek maudymosi komfortą, tiek patogų patalpos išplanavimą – ypač tuomet, jei kambario erdvė yra labai ribota. Todėl dar kartą pakartosime ne kartą girdėtą frazę, jog planuojant vonios kambarį, labai svarbu skaičiuoti, skaičiuoti ir dar kartą skaičiuoti – tik taip liksite patenkinti savo pasirinkimais.

Nesusipažįstama su stiklo charakteristikomis. Dažniausiai koncentruojamasi tik į tai, ar dušo kabinos stiklas yra skaidrus, matinis, ar jis turi kokį atspalvį – sveikintina, jei ir Jūs tuo pasidomite, tačiau tai tikrai ne viskas, ką Jums derėtų žinoti. Atidžiau panagrinėję šią ypatybę, pastebėsite, jog skiriasi stiklų storis – kuo daugiau milimetrų, tuo jis tvirtesnis.

Taip pat pravartu atsižvelgti į papildomas dangas, kurios dažnai naudojamos dušo kabinų stiklams – tai EasyClean ir AntiCalc. Kaip ir diktuoja pavadinimai, šios apsaugos garantuoja paprastesnę stiklų priežiūrą, todėl jei prieš pirkdami atsižvelgsite į tokias savybes, ateityje dušo kabina nereikalaus daug Jūsų dėmesio. 

Ignoruojamas durų varstymo tipas. Jei naujoji Jūsų dušo kabina nebus be durų (toks variantas sparčiai populiarėja), labai svarbu pagalvoti, kaip bus patogiausia jas atverti. Šis aspektas ir vėlgi labai aktualus mažo vonios kambario savininkams. Dušo kabinos durys, besivarstančios į išorę, turėtų nekliudyti kitų įrenginių, o į vidų atsidarantys gaminiai – palikti užtektinai vietos patogiam Jūsų įėjimui ir išėjimui. Žinoma, jei tarp berėmių dušo kabinų atrasite tokių variantų, pirmenybę reikėtų teikti universalioms (stumdomoms ar į abi puses atsidarančioms) durims – jos padės išvengti bet kokių nepatogumų.

Įvertinę visus šiuos aspektus ir pasirinkę Jūsų vonios kambariui labiausiai tinkančią idėją, nesunkiai pritaikysite berėmes dušo kabinas savo namuose. Išnaudokite visus jų privalumus – jei atidžiai planuosite, tikrai nebus sunku tai padaryti!