Ant dušo kabinos stiklo atsiradusios kalkių nuosėdos ar kiti nešvarumai ne tik atrodo netvarkingai, bet ir ilgainiui gali dar labiau pakenkti jo išvaizdai, tad verčiau nelaukti, kol jos įsisenės ir iš karto imtis veiksmų. Kaip kovoti su kalkėmis, aptarsime šiame straipsnyje.

Valymo procesas

1. Nors pasidomėję liaudiškais patarimais, kaip galimas stiklų valymo priemones rasite paminėtas citrinos sultis ar actą, visgi, verčiau rinktis būtent šiam tikslui skirtus dušo kabinų valiklius, kuriuos siūlo tos pačios įmonės, kurios gamina ir pačias dušo kabinas – tuomet būsite tikri dėl jų efektyvumo ir kokybės.

2. Valikliu išpurškę stiklą, jį palaikykite tiek, kiek nurodyta instrukcijose ir praėjus šiam laikui nuvalykite švelnia sausa šluoste. Visgi, jei kalkių nuosėdos įsisenėjusios labiau, teks šiek tiek stipriau patrinti problemines vietas.

3. Norėdami, kad stiklas liktų visiškai švarus ir nepažeistas, likusius valiklio lašus galite nuvalyti ir su specialiu dušo kabinos valytuvu.

Naudingi patarimai 

Norint išvengti kalkių nuosėdų kaupimosi, dar prieš perkant dušo kabiną vertėtų atsižvelgti į jos stiklą. Kai kurie iš jų yra padengti specialia EasyClean danga, kuri ypač efektyviai apsaugo tiek nuo kalkių, tiek nuo kitų nuosėdų kaupimosi. Atkreipkite dėmesį, kad jei naudosite kokybiškus, specialiai dušo kabinoms skirtus valiklius, jie nepadarys neigiamos įtakos šiam apsauginiam sluoksniui. Kas pusę metų kartu su šia valymo priemone vertėtų naudoti ir valiklį-atnaujintą, kuris skirtas sustiprinti EasyClean dangos efektyvumą.

Svarbiausia, jog dušo kabinos stiklus valytumėte reguliariai – pats procesas tikrai nėra sudėtingas, tačiau jei jį apleisite, įsisenėjusias kalkių nuosėdas pašalinti bus kur kas sudėtingiau. O jei šiuo metu kaip tik ieškote naujos dušo kabinos savo namams, tikrai nesuklysite pasirinkę įrenginį, kurio stiklas padengtas apsauginiu sluoksniu, tačiau atminkite, jog tai nereiškia, kad tokiems stiklams priežiūros nebereikės.